^Top
کد خبر : 177789

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص): محله اسلامی در تهران ایجاد شود

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: در بسیج ظرفیت‌ها و تجربه‌های متراکمی وجود دارد که می‌تواند برای ارتقاء پایتخت به عنوان الگوی جهان اسلام به شهرداری کمک کند.

فرمانده محمد رسول الله (ص)، سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن زاده،

به گزارش مدارا، سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن زاده روز یکشنبه در بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک هفته بسیج با بیان اینکه پایتخت به عنوان مرکز تشیع که بقای آن تضمین کننده جمهوری اسلامی است باید ویژگی های الگو شدن را داشته باشد، افزود: این کلانشهر بزرگ باید پاک، با نشاط با مدیریت اسلامی و انقلابی در منظر عموم جامعه و جهان اسلام بدرخشد و طعم شیرین مدیریت انقلابی را همه مردم جهان بچشند.

وی ادامه داد: بسیج در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی، توزیع عادلانه خدمات اجتماعی و خدمات شهری، توجه به ورزش همگانی و سلامت جسم، پیاده سازی طرح جامع محله اسلامی، ارتقا و تحول نظام مربوط به روابط انسانی، تعامل با مردم با هدف ارائه خدمات بی منت به هنگام با حفظ کرامت انسانی برای افزایش سطح رضایتمندی شهروندان، احیا و افزایش اعتماد عمومی مردم به مدیریت وحدت بخش و وحدت آفرین مدیریت شهری تهران، تقویت مولفه ها و شاخص های سبک زندگی ایرانی و اسلامی به عنوان شهر الگوی کشورهای اسلامی می تواند به شهرداری تهران کمک کند.

وی با بیان اینکه در کالبد و جسم شهر باید شاخص ها و نمادهای ایرانی و اسلامی مشاهده شود، افزود: مردم باید در آینده تهران را به عنوان شهر مهربانی ها و برگرفته از خصلت های شاخص پیامبر (ص) بشناسند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، توجه به روح شهر، روابط بین شهردار و مردم و ارائه خدمات عادلانه را از ویژگی های الگو بودن تهران برای جهان اسلام برشمرد.

حسن زاده با بیان اینکه برای رسیدن به جامعه اسلامی باید برنامه ها به طور فراگیر و متمرکز در نظر گرفته شود افزود: با شبکه گسترده و فراگیر بسیج با محوریت مساجد و مردم این امر امکانپذیر است.

به گفته وی حدود یکهزار و ۴۰۰ محله در تهران وجود دارد که باید آنها را با افزایش نقش آفرینی مردم توسعه دهیم.

وجود ۲ هزار و ۵۰۰ پایگاه بسیج در تهران  

 فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ پایگاه بسیج، پنج هزار واحد بسیج قشری،۲ هزار و ۴۰۰ گروه جهادی و کانون های فرهنگی متعددی در تهران وجود دارد،‌گفت: اینها بیانگر شبکه بزرگ فرهنگی و اجتماعی است که در یک مسیر نورانی حرکت می‌کند.

وی اذعان داشت: تاسیس این شجره طیبه توسط امام راحل انجام شد و امروز همه دنیا شهادت می دهند برکات و دستاوردهای عظیم بسیج در تمام عرصه ها، کلید اساسی حل مشکلات کشور و جهان اسلام شده است.

وی افزود: بسیج و تفکر بسیجی یعنی رفع همه تهدیدها، تبدیل آن به فرصت، رشد و گسترش بزرگترین شبکه اجتماعی و فرهنگی برای رسیدن به جامعه و تمدن نوین اسلامی و دور کردن چشم طمع همه بدخواهان از میهن و انقلاب اسلامی که این یک رسالت برای همه است.

 حسن زاده اظهار داشت: بنده به این سخن امام که فرموند اگر مسئولان نظام اسلامی از شما غافل شدند در آتش دوزخ الهی خواهند سوخت، بسیار فکر کردم و پس از بررسی متوجه شدم اگر توسعه و تعمیق بسیجی را معادل همه اینهایی که هست بدانیم، همانند تجربه دفاع مقدس، سایر دوران ها و بحران ها ماندگاری بسیج معادل انقلاب است. 

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با بیان اینکه امروز تفکر بسیجی در بدنه مدیریتی نظام و دولت می درخشد، ادامه داد:  سردار شهید سلیمانی به زیبایی در این خصوص تاکید کردند که مردم و تمام عالم بدانند که جمهوری اسلامی ایران مرکز اسلام و قرارگاه سیدالشهدا است.

حسن زاده گفت: در مقوله بسیج یک جمع بندی برای بنده محرز شده که تمام مردم، مسئولان و فرمانده هان مکلف به تقویت روز افزون بسیج و تعمیق تفکر بسیجی هستند.

وی افزود: در طول تاریخ سعی شده با ورود و ظهور مکاتب مدیریتی شرایطی را فراهم شود تا با استفاده از تمام ظرفیت ها جوامع در مقابل مشکلات به خوبی و موفق عمل کنند و یک مدیریت کامل و جامع داشته باشند، لذا مکاتب مختلف مدیریتی بر روی کار آمدند و مدیران ماشینی، سیستمی، منابع انسانی،مدیریت برنامه ریزی بلند مدت تا مدیریت های راهبردی امام هر کدام از این ها یک دوره درخشش و افول داشتند تا اینکه به انقلاب اسلامی رسیدیم.

حسن زاده با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) نهاد بسیج را بنیانگذاری کردند گفت: مکتب تفکر بسیجی در تمام زمان ها و بحران ها در بهترین وجه، با کمترین زمان ممکن و کمترین هزینه به عنوان حلال تمام مشکلات یک مکتب ماندگار است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با بیان اینکه در آذرماه سال ۱۳۹۸ مقام معظم رهبری فرمودند: منطق بسیج اساسا برای رفع تهدیدها و تبدیل آنها به فرصت هاست گفت: حضرت امام خمینی (ره) نیز دقیقا همین نکته را بیان می کنند و می فرمایند: اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور می شود وگرنه هر لحظه باید منتظر حادثه و خروج از تعادل از سیستم بود.

منبع : ایرنا

آخرین اخبار
پربازدید ترین ها