^Top
کد خبر : 177675

علیرضابیگی، نماینده مجلس در گفتگو با مدارا:

انتصابات فامیلی خواست دولت نیست و مشکل نفسانی وزرا و مدیران است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس یازدهم با انتقاد از دخالت نمایندگان مجلس در انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر درخواست از ابراهیم رئیسی برای حضور در انتخابات و درخواست از رقبای رئیسی برای کنار کشیدن به نفع او تا رئیسی به قدرت برسد، گفت: حالا نمایندگان درباره انتصابات فامیلی با دولت دچار دوگانگی و تنش شده اند اما ما به عنوان نمایندگانی که چنین دخالتی نداشته ایم، برای اینکه بتوانیم جوابگوی انتقاد افکار عمومی درباره این انتصابات باشیم از بعد نظارتی مجلس به طور جدی به موضوع ورود می کنیم.

احمد علیرضابیگی

احمد علیرضا بیگی، عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس یازدهم با انتقاد از انتصابات فامیلی در دولت رئیسی به خبرنگار سایت خبری مدارا گفت: طبق مشاهدات انتصابات فامیلی صورت گرفته در دولت، سزاوار جمهوری اسلامی نیست و با وجودی که آقای رئیسی به مسئولان مربوطه تذکر داده است، اما چنین انتصاباتی در حال انجام است. 

او ادامه داد: این انتصابات خواست دولت نیست و مشکل نفسانی وزرا و مدیرانی است که چنین شرایطی را برای دولت پیش آورده اند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با تاکید بر اینکه مقابله و واکنش به چنین انتصاباتی در دولت، کار دستگاه های نظارتی از جمله مجلس است، افزود: این وظیفه ما به عنوان نمایندگان مجلس است که در این شرایط بیشتر روی نظارت ها جدی شویم و با اعمال نظارت و مراقبت ها جدی تر عمل کنیم تا شاهد چنین انتصابات پر حاشیه ای نباشیم.

علیرضا بیگی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال دارد بین مجلس و دولت در این باره تنش ایجاد شود؟ چرا که برخی نمایندگان نسبت به این انتصابات واکنش نشان داده و معترضند، گفت: مجلس وظیفه نظارتی دارد و باید ورود جدی به موضوع داشته باشد. البته من از همان ابتدا مخالف این بودم که مجلس در انتخابات ریاست جمهوری دخالت کند و نمایندگان از آقای رئیسی بخواهند در انتخابات حاضر شود. در این باره بیش از 200 نمایندگان مجلس از رقبای آقای رئیسی خواستند از دور رقابت به نفع او کنار بروند و اجازه بدهند آقای رئیسی به قدرت برسد. این موارد کارکردهای اشتباهی بود که اکنون باعث دوگانگی شده است. 

او تاکید کرد: اما ما به عنوان نمایندگانی که در این باره دخالتی نداشتیم، حتما از بعد نظارتی مجلس به طور جدی به مقوله انتصابات فامیلی در دولت ورود می کنیم.

علیرضا بیگی همچنین در پاسخ به انتصاب پر حاشیه فیضی، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از سوی ابراهیم رئیسی به مجلس نیز اظهار کرد: البته معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس، انتخابی فامیلی نیست، اما حکایت از تصمیم تیمی دارد که متکی به این انتخاب است. انتخابی که از سوی جامعه مورد انتقاد جدی قرار گرفته و انتقاد بجا و درستی است. 

نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس یازدهم در پایان افزود: به همین دلیل سعی داریم به طور جدی به موضوع انتصابات فامیلی دولت ورود کنیم و وظیفه نظارتی خود را انجام دهیم، چرا که در غیر این صورت نمی توانیم پاسخگوی انتقادات افکار عمومی باشیم.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها