کد خبر : 167925

در گفتگو با مدارا مطرح شد:

داریوش قنبری: تعدد گزینه های شهرداری سهم‌خواهی از شورای ششم را آشکار کرد/ لیست 41 نفره گویای اختلافات درونی منتخبان شوراست

یک نماینده سابق مجلس گفت: درست است که یک لیست واحد اصولگرایی در انتخابات شورای شهر تهران برنده شد، اما این یکدستی به معنای پیروزی قطعی نیست و معرفی 41 نفر برای شهرداری آینده تهران خودش گویای اختلافات در درون لیست واحد و سهم خواهی است.

http://modara.ir/wp-content/uploads/2020/01/پایداری_هاخودرافراترازقانونرامی_دانندوکاسهداغترازآشهستند.jpg
داریوش قنبری، نماینده سابق مجلس و فعال سیاسی در گفت و گو با سایت خبری مدارا گفت: یک لیست واحد که تلاش کرد همه فعلان سیاسی همسو را در خود جایی دهد در انتخابات شورای شهر تهران برنده شد، اما این یکدستی به معنای پیروزی قطعی نیست. قاعدتا با توجه به تجربه جریان اصولگرایی و سهم خواهی ها در این جریان انتظار اختلافات دورنی چندان هم دور از ذهن نیست. معمولا کل اختلافات درونی و داخلی همواره در اینگونه موارد یعنی بعد از پیروزی سرباز کرده و خودش را نشان می دهد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه متاسفانه اختلافات درونی همواره نقش تعیین کننده ای در تصمیم گیری ها داشته است، بیان کرد: اختلافات در درون شورا همواره نقش تعیین کننده ای دارد و نمی شود گفت چون منتخبان از یک لیست واحد هستند احتمال اختلاف وجود ندارد که همین 41 چهره پیشنهادی برای سکان داری شهر تهران خودش گویای اختلافات درونی بین اعضای منتخب شورای شهر ششم است. به نظر من قطعا این سهم خواهی ها در ادامه بیشتر خودش را نشان می دهد.

این فعال سیاسی در ادامه تصریح کرد: معمولا در بستن لیست ها سعی می شود که به جریان ها و گروه های سیاسی مختلف امتیاز داده شود و آن تشکل ها قطعا تلاش می کنند به نوعی ترازوی قدرت را به سمت خودشان سنگین تر کنند.

قنبری با بیان اینکه شورای شهر ششم در همان ابتدا با معرفی چنین لیستی از چهره ها، عدم اجماع درونی را به نمایش گذاشت، گفت: بعید به نظر می رسد که منتخبان شورای شهر ششم که مدعی اجماع درونی هستند در تصمیم گیری ها اتفاق نظر داشته باشند. حتی می توان گفت بحث انتخاب شهردار و لیست 41 نفره اعضا فقط یک مرحله از این سهم خواهی ها و اختلافات درونی است. پیش بینی می شود بر سر تقسیم پست ها، مناصب شهرداری و همچنین سلیقه اداره شهر اختلافات زیادی در آینده بوجود بیاید.

وی تصریح کرد:اگرچه لیست در ظاهر یکدست است اما اگر بخواهیم درون آن را واکاوی کنیم می بینیم که اکثر اعضای منتخب شورای شهر ششم به لحاظ تشکیلاتی یکدست نیستند و هر کدام از تشکل‌های متعددی هستند. بنابراین شاید در ظاهر عنوان اصولگرایی یا لیست قالیبافی را یدک بکشند اما در واقعیت هرکدام از آنها به دنبال اهداف و سهم خود از مدیریت شهری پایتخت هستند.

قنبری در پایان افزود: اگر این روند ابتدایی ادامه داشته باشد نه تنها اعتماد عمومی و شهروندان کاهش پیدا خواهد کرد بلکه در آینده شاهد برخورد منافع در بین منتخبان شورای شهر ششم خواهیم بود منبع : سایت خبری مدارا

آخرین اخبار
پربازدید ترین ها